Zapraszamy na XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek!

Smiley face

„Biblioteka – świat w jednym miejscu” – to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek.
To już XIX jego edycja. Cykl imprez zaplanowany jest od 8 do 15 maja.

Tegoroczne hasło zachęca nas do szerszego spojrzenia na bibliotekę. Jest to bowiem nie tylko znane nam miejsce na mapie miasta, miejsce spotkań z bibliotekarzami, pisarzami i osobami dzielącymi nasze pasje, ale także okno otwarte na cały otaczający nas świat. To tu możemy odnaleźć odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie. Tu rozpoczynamy podróże po najdalszych zakątkach świata i odkrywamy wszelkie jego odcienie. W tym jednym miejscu zaglądamy za kulisy historii, podróżujemy do najdalszych zakątków globu, eksplorujemy kosmos, poznajemy fakty naukowe a jeśli mamy ochotę – dzięki fantastyce – przenosimy się do krainy wyobraźni.

Biblioteka nie tworzy granic, zachęca byśmy sami wciąż chcieli otwierać się bardziej na otaczający świat. Bo warto.

Program Tygodnia Bibliotek w Kowarach:

 

Poniedziałek  – 9.05

16.00 Filia Wojków

Podróże z książką pod pachą – zajęcia dla dzieci 7-12 lat. Wyposażeni w książki podróżnicze i przygodowe zawędrujemy do krain odległych i posłuchamy tamtejszych bajek i legend oraz poznamy ludzi tam mieszkających.

 

Wtorek -10.05

Książkowe ABC – warsztaty  dla dzieci przedszkolnych ( zajęcia w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 1)

Biblioteka Główna – Szkolna 2

Dzień Otwarty od 12.00 do 16.00

W tym dniu zapraszamy na spotkania z bibliotekarkami. Przy okazji  będzie można zapoznać się z naszymi zbiorami i ofertą. Zapraszamy również naszych sąsiadów z Ukrainy.

Proponujemy:

– wystawę książek podróżniczych i reporterskich. Wypożyczając książkę możemy podróżować w najdalsze krańce ziemi. W bibliotece bowiem świat mamy w jednym miejscu – na wyciągnięcie ręki.

– kącik malarski wielokulturowy (  kolorowanki dla dzieci polskich i ukraińskich, zabawy dla dzieci, propozycje książek w języku ukraińskim)

 

Środa – 11.05

Książkowe ABC – warsztaty  dla dzieci przedszkolnych ( zajęcia w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 1)

16.00 Filia Wojków

 Dołącz do bibliotecznego wolontariatu! Spotkanie dla chętnych.

 

Czwartek – 12.05

Książkowe ABC – warsztaty dla dzieci przedszkolnych (zajęcia w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 1)

Legendy czterech stron świata – zajęcia dla dzieci przedszkolnych (spotkanie w Przedszkolu nr 1)

 

16.00 Filia Wojków

Przy kawie i herbacie – Biblioteka Świat w jednym miejscu – podróże z Herbertem (prezentacja multimedialna) Jeśli chcesz się przenieść wraz z Herbertem i Wodzińskim do Prowansji, podążać za obrazami van Gogha, rozkoszować się smakami Francji to koniecznie zajrzyj do naszej biblioteki!

 

Piątek – 13.05

Książkowe ABC – warsztaty dla dzieci przedszkolnych (zajęcia w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 1)

Legendy czterech stron świata – zajęcia dla dzieci przedszkolnych (spotkanie w Przedszkolu nr 1)

 

Biblioteka Główna – Szkolna 2

12.30 – 15.30

I wiosenne wymianki książek* – Przynieś książkę i weź książkę, czyli wymiana książek między czytelnikami. W zależności od pogody stoisko do wymiany książek zostanie zlokalizowane przed biblioteką lub w budynku MOKu

 

Sobota – 14.05

10.00 – 11.30 Filia Wojków

Biblioteka Świat w jednym miejscu – i Ty możesz być artystą – zajęcia dla dzieci 10 + lat. Zajęcia z grafiki i linorytu w ramach Roku Gielniakowskiego.

 

12.00 – 14.00 Filia Wojków

Podróże po literaturze – spotkanie „oko w oko” z bohaterem książek detektywistycznych. Zajęcia dla młodzieży – zorganizowane przez młodzież. Wiek 13-18 lat.

 

Na zajęcia dla dzieci organizowane w Filii nr 1 w Wojkowie OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!!!!. Liczba miejsc ograniczona. Informacje pod nr telefonu 757182571.

 

Akcja biblioteczna: Biblioteka Świat w jednym miejscu – za każdą wypożyczoną książkę podróżniczą dostaniesz od nas w prezencie wybraną przez siebie powieść. Akcja trwa od 9 do 14 maja!

 

 

 *Regulamin Wymianki Książek w Kowarach

  • 1

Zasady uczestnictwa

Akcja wymiany książek odbywać się będzie w dniu 13 maja (piątek), przed biblioteką w Kowarach (Szkolna 2) lub w budynku MOK ( w zależności od pogody), w godzinach 12.00-15.30. Wstęp dla każdego Uczestnika wydarzenia jest wolny. Warunkiem uczestnictwa w wymianie jest przyniesienie przynajmniej jednej książki. Przyniesione książki przekazywane są do Organizatorów, a Uczestnik dostaje za każdą przyniesioną książkę kupon, który wymienia na książkę.

1 przyniesiona książka = 1 kupon = 1 książka do wzięcia. Niewykorzystane kupony przechodzą na kolejną wymiankę. Biorąc udział w wydarzeniu uczestnicy wyrażają zgodę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ustalonych przez Organizatorów. Nie przestrzeganie poniższych zasad będzie równoznaczne z ograniczeniem lub odmową dopuszczenia uczestnika do wydarzenia.

  • 2

Środki bezpieczeństwa:

  • Zachowanie bezpiecznego dystansu
  • Dezynfekcja rąk

*Zakaz spożywania alkoholu w miejscu organizowanej wymianki

  • 3

Przekazanie książek

Uczestnik oddając książki na wymianę akceptuje Regulamin oraz fakt bezpłatnego przekazania swoich książek na rzecz wydarzenia. Wraz z oddaniem książek na wydarzenie, Uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu (choć jeżeli w danym momencie tytuły są dostępne może je pobrać z puli podobnie jak każdy inny tytuł). Podczas wydarzenia Uczestnik i Organizator nie może pobierać opłat za wymianę książek. Nie jest także dopuszczalna sprzedaż egzemplarzy. Dopuszcza się wymianę maksymalnie 10 książek, bez względu na rok ich wydania. Wymiana następuje na zasadach i proporcjach 1:1. Książki powinny być w dobrym stanie, zadbane i niezniszczone. Stan poszczególnych egzemplarzy zostanie zweryfikowany podczas wejścia. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odrzucenia książki przyniesionej przez Uczestnika z powodu jej złego stanu lub przyniesienia książek nie akceptowanych przez organizatorów wymiany. Nie zostaną do niej dopuszczone: podręczniki szkolne, materiały do nauki języka obcego (z wyłączeniem literatury pięknej w języku obcym), czasopisma, wydawnictwa broszurowe (typu Harlequin). Organizatorzy nie przejmują nieregulaminowych książek w depozyt.

  • 4

Postanowienia końcowe

Organizatorem wymianki jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kowarach. Książki, które nie zostaną wybrane przez uczestników wykorzystane będą podczas następnej akcji wymiany książek lub przekazane na cele charytatywne (do bibliotek publicznych lub szpitalnych, świetlic dla dzieci, domów dziecka, na półki bookcrossingowe itp.) Uczestnik wyraża zgodę na wykonywanie zdjęć i ich późniejszą publikację oraz wykorzystanie swojego wizerunku poprzez umieszczenie go na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowarach oraz na portalu społecznościowym Facebook. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decydują Organizatorzy.

 

 

 

Skip to content