Rok Lema. Spotkanie autorskie – Wojciech Gunia.

Smiley face

20 października o godz. 11.00 zapraszamy młodzież szkół podstawowych (starsze klasy) i średniej, na spotkanie autorskie z Wojciechem Gunią,autorem powieści z nurtu literatury grozy i fantastyki.

Wojciech Gunia – absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prozaik, publicysta i tłumacz.

Debiutował w 2013 r. w antologii „Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku”. Rok później ukazał się jego zbiór opowiadań „Powrót”, uznany przez czytelników i krytykę za jedną z najoryginalniejszych i najlepszych książek polskiej literatury grozy ostatnich lat. W 2016 r. ukazała się jego świetnie przyjęta powieść „Nie ma wędrowca”, która otrzymała Nagrodę im. Stefana Grabińskiego dla najlepszego polskiego horroru 2016 roku. Na początku 2018 r. wrocławskie wydawnictwo Dom Horroru wydało trzecią książkę Guni zatytułowaną „Miasto i rzeka”. W 2020 r. ukaże się jego kolejna książka, „Dom wszystkich snów”.

Jako tłumacz i publicysta Wojciech Gunia przybliża polskim czytelnikom twórczość Thomasa Ligottiego, którego uważa za jednego ze swoich literackich mistrzów. Prowadzi popularny blog „Labirynt z liści” poświęcony literaturze, filozofii i psychologii.

Podczas spotkania zastanowimy się:

– Co dziś oferuje czytelnikom Stanisław Lem?
– Jak powstał projekt uhonorowania Lema na Międzynarodowej Stacji
Kosmicznej?
– Czy Stanisław Lem ma coś wspólnego z literaturą grozy?
– Czym jest Polska Fundacja Fantastyki Naukowej?

Spotkanie z Lemem: Lem -Gunia

Spotkanie odbędzie się w MBP w Kowarach, ul. Szkolna 2, Kino za Rogiem

Skip to content