Kwiatowy Festiwal Ducha Gór

Wenecja Karkonoszy – Kwiatowy Festiwal Ducha Gór”
Stowarzyszenie Eurojedynka oraz Gmina Miejska Kowary zapraszają Mieszkańców Kowar oraz Turystów na „Kwiatowy Festiwal Ducha Gór”, który odbędzie się przy Muszli Koncertowej przy ulicy Władysława II Jagiellończyka w Kowarach w dniu 26 września 2021 r. (niedziela) w godzinach od 11:00 do 17:00.

Operacja realizowana w ramach projektu grantowego LGD Partnerstwo Ducha Gór „Wenecja Karkonoszy – Kwiatowy Festiwal Ducha Gór” przez Stowarzyszenie EUROJEDYNKA w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Miłośników Kowar oraz Gminą Miejską Kowary.

Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania społeczności lokalnej w ilości 100 osób we wspólną organizację festiwalu pt. „Wenecja Karkonoszy – Kwiatowy Festiwal Ducha Gór”organizowanego w ramach Festiwalu Ducha Gór na obszarze LSR w terminie maja do września 2021 r. oraz promocja regionu i jego potencjału, produktów i usług lokalnych wśród turystów .

Zadanie realizowane jest ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach projektu grantowego „Włączenie społeczne poprzez realizację Festiwalu Ducha Gór” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego LGD Partnerstwo Ducha Gór „Wenecja Karkonoszy – Kwiatowy Festiwal Ducha Gór”

Projekt „Wenecja Karkonoszy – Kwiatowy Festiwal Ducha Gór” miał na celu zwiększenie zaangażowania społeczności lokalnej we wspólną organizację dzisiejszego wydarzenia w postaci Kwiatowego Festiwalu Ducha Gór. W pierwszym etapie w ramach projektu zostało ukwieconych 8 mostów/mostków w Kowarach w ramach zorganizowanych 2 warsztatów nasadzeniowych, w których wzięli udział chętni mieszkańcy Kowar. Udekorowane mostki są elementem drugiego etapu realizowanego projektu, tj. organizowanego w dniu dzisiejszym Kwiatowego Festiwalu Ducha Gór oraz festiwalowej gry terenowej. Dzisiejsze wydarzenie pt. Wenecja Karkonoszy – Kwiatowy Festiwal Ducha Gór jest wydarzeniem kulturalnym, którego celem jest prezentacja walorów kulturowych i przyrodniczych obszaru, integracja społeczności lokalnej, w czasie którego zorganizowana została gra terenowa. W czasie Festiwalu zaprezentują się wystawcy produktów lokalnych, odbędą się warsztaty dla dzieci, występ teatru Czerwona Walizka oraz występy lokalnych zespołów.

Scenariusz imprezy:

Godz.10:30 Rozpoczęcie zapisów do: Gry terenowej dla dzieci oraz Marszu po Zdrowie.

Godz.11:00 Uroczyste otwarcie Festiwalu.

Godz. 11:30 Rozpoczęcie Gry terenowej dla dzieci

Godz. 11:45 Rozpoczęcie Marszu po Zdrowie

Godz. 13:00 Występ Teatru Czerwona Walizka

Godz. 13:45 Planowane zakończenie Gry terenowej dla dzieci oraz Marszu po Zdrowie

Godz. 14:00- Występ Zespołu „ Kosówki” ze Ścięgien.

Godz. 14:45 – Występ ZHP Kowary – Związek Harcerstwa Polskiego w Kowarach

Godz. 15:15 – Występ „ Kowarskich Wrzosów”

Warsztaty prowadzone w trakcie Kwiatowego Festiwalu w dniu 26.09.2021 r.:

  • Warsztaty nasadzeniowe pt. „ Cebulkowe nasadzenia” prowadzący Tomasz Dębiński

  • Warsztaty florystyczne – „ Jesienne wzory kwiatowe na różnych płaszczyznach z wykorzystaniem darów natury z Karkonoszy” Prowadząca Marzena Dudzińska

  • Warsztaty pt. „Drugie życie suchego liścia”- Prowadząca Barbara Sokołowska

  • Warsztaty pt. „ Haftem malowane” – nauka haftu krzyżykowego

  • Ośla Dolina – nauka ręcznego wykonywania ekologicznych przedmiotów gospodarstwa domowego ze sznurka konopnego.

Dodatkowe animacje dla dzieci:

  • Animacje sportowe Miejski Klub Sportowy Olimpia Kowary

  • Animacje plastyczne dla dzieci – Nina Mateńko

W czasie Festiwalu zaprezentuje się wielu wystawców produktów lokalnych oraz instytucje:

Stowarzyszenie EUROJEDYNKA w Kowarach – realizatorzy niniejszego projektu “Wenecja Karkonoszy – Kwiatowy Festiwal Ducha Gór”, organizator dzisiejszego Festiwalu Kwiatowego – na stoisku Stowarzyszenia można zapisać się do udziału w Grze terenowej oraz Marszu po Zdrowie.

Związek Gmin Karkonoskich

Stowarzyszenie Amazonek Mysłakowice

ZHP – 7 Szczep Harcerski „Ruczaj”.

W trakcie Kwiatowego Festiwalu będzie można także coś zjeść i wypić, znajdziemy kilka stoisk z pysznym ciastem, potrawami z grilla oraz gorącą kawą. Nie zabraknie słodkości dla dzieci na stoisku z ręcznie robionymi lizakami oraz sorbetami, ponadto lody, gofry oraz zabawki, dmuchańce.

Informacje o spisie powszechnym

Zachęcamy do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!

Na placu przy Muszli Koncertowej przy ul. Jagiellończyka w Kowarach od godziny 13.00 do godziny 15.00 będzie czekał na Państwa rachmistrz.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kwiatowym Festiwalu

Skip to content