Zawody Sportowe Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach

W dniu 24.08.2018r. w Kowarach miała miejsce III edycja Zawodów Sportowych Warsztatów Terapii Zajęciowej o Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze.

Uczestników zawodów przywitali Pani Bożena Wiśniewska Burmistrz Miasta Kowary oraz Pan Lech Karbowski Prezes Oddziału Jeleniogórskiego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, życząc udanej rywalizacji sportowej oraz dobrej zabawy.

W zawodach wzięło udział 50 osób niepełnosprawnych z powiatu jeleniogórskiego, uczestników WTZ z Kowar oraz z Jeleniej Góry, którym towarzyszyli opiekunowie, instruktorzy terapii zajęciowej, rehabilitacji oraz kierownicy obu placówek.

Zawody po raz trzeci zorganizowane przez WTZ Kowary, w opinii uczestników i opiekunów pomogą niejednemu uwierzyć we własne możliwości i zmobilizują do jeszcze większej aktywności ruchowo – sportowej na co dzień.

W zawodach zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, którzy świetnie się bawili a wyniku rywalizacji sportowej wyłoniono zwycięzców indywidualnych, którzy zdobyli złote, srebrne i brązowe medale w następujących konkurencjach :

3. Sebastian Paszkiet – WTZ Kowary

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył WTZ Kowary – 76 punktów przed WTZ Jelenia Góra – 60 punktów.
WTZ Kowary wygrał rywalizację w latach 2016 i 2017, a zwyciężając po raz trzeci w 2018 roku zdobył Puchar Prezesa Towarzystwa Walki z Kalectwem OT Jelenia Góra na własność.

Zakończenie zawodów odbyło się na terenie Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach, gdzie zwycięzcom poszczególnych konkurencji gratulowali i wręczali medale oraz Puchar za zwycięstwo zespołowe Pan Lech Karbowski Prezes OT TWK oraz Pani Bożena Wiśniewska Burmistrz Kowar.

Zawody zorganizowane w Kowarach przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze wsparli: Miasto Kowary, Szkoła Podstawowa nr1 w Kowarach oraz Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach, którym bardzo dziękujemy.