XV Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi – fotorelacja

Kowarski “XV Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi” już za nami. Tym razem, ze względu bezpieczeństwa oraz niemalże wiosennej aury, nasze zawody odbyły się w nieco innej formule. Po raz pierwszy załogi wzięły udział w “Podziemnym biegu na orientację z sankami”, który to został rozegrany we wnętrzu góry Sulica. Dodatkowymi konkurencjami liczonymi do punktacji były także tradycyjnie cięcie pniaka na czas, wiązanie stosu drewna odpowiednim węzłem oraz rzut do dzwonka. Liczył się również oryginalny strój zawodników. Na starcie stanęło prawie 50 załóg, a rywalizacja była w tym roku wyjątkowo zacięta.

Na scenie stojącej na placu przed Sztolnie Kowary w Kopalni “Liczyrzepa” wystąpili najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, czyli dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowarach oraz dziewczyny z zespołu ludowego “Kowarskie Wrzosy”. Widzowie i zawodnicy mogli także spróbować pieczonego dzika, który został ufundowany przez K.Ł. „Knieja” Jelenia Góra.

Warto przypomnieć, że “XV Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi” wsparły.:Beata Juziuczuk, kowarski KEMPF Fahrzeugbau GmbH & Co. KG, Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach, P.H.U. „Müller”, JeleniaPlast, Hotel Gołębiewski Karpacz i TAGO, K.Ł. „Knieja” Jelenia Góra, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kowarach przy OT TWK w Jeleniej Górze, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach, Przedszkole Publiczne nr 1, Miejska Służba Ratownicza w Kowarach, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach. Serdecznie dziękujemy.