22 sierpnia 2017

Kalendarz wydarzeń Miasta Kowary

Sie
7
pt
II Kowarski Festiwal Rzeźby
Sie 7 – Sie 14 całodniowy

Serdecznie zapraszamy na drugi “Kowarski Festiwal Rzeźby”. Ta plenerowa impreza kulturalna odbędzie się w Kowarach w dniach 7-14 sierpnia br. Podczas Festiwalu namawiamy do odwiedzania artystów przy pracy.

W pierwszej edycji imprezy uczestniczyło czterech rzeźbiarzy: Mirosław Czeladka, Janusz Błażejewski, Łukasz Zabłocki oraz Grzegorz Michlak.🙂

Organizatorami imprezy są: Fundacja Slow City, Gmina Miejska Kowary, Jelenia Struga Medical SPA, Zajazd Przywodzie.

Sie
16
nie
Bike Maraton – Kowary z widokiem na Śnieżkę
Sie 16 całodniowy

Miło nam poinformować, że Kowary znalazły się wśród 12 dolnośląskich miejscowości, które gościć będą w roku 2020 wyścigi Bike Maraton, czyli największy cykl ogólnodostępnych w Polsce amatorskich maratonów rowerowych MTB. W Kowarach zawody przewidziane są na dzień 16 sierpnia 2020 r. O kolejnych szczegółach tej rowerowej gratki będziemy Was sukcesywnie informować. Więcej o całym cyklu znajdziecie na stronie: https://bikemaraton.com.pl/

Lis
21
sob
Pożegnanie słońca w Budnikach 2020
Lis 21 całodniowy

Miłośnicy Budnik zapraszają już dziś na wspólne pożegnanie słońca!

Budniki to pełna tajemnic dawna opuszczona osada mieszcząca się w środku lasu Karkonoszach na granicy Karpacza i Kowar. Miejsce to posiada pewną osobliwą ciekawostkę – przez 113 dni w roku Budniki pogrążone są w nieustannym cieniu okolicznych gór. 21 listopada, na rozwidleniu Tabaczanej Ścieżki i Żółtego Szlaku spotkamy się by na przeszło 3 miesiące pożegnać ciepłe słoneczne promienie.

Uwaga spotkanie nie ma charakteru imprezy zorganizowanej i jej uczestnicy idą na własną odpowiedzialność.

Więcej informacji o osadzie i pożegnaniu słońca: www.budniki.pl

Mar
20
sob
Powitanie słońca w Budnikach 2021
Mar 20 całodniowy

Miłośnicy Budnik zapraszają już dziś na wspólne powitanie słońca!

Budniki to pełna tajemnic dawna opuszczona osada mieszcząca się w środku lasu Karkonoszach na granicy Karpacza i Kowar. Miejsce to posiada pewną osobliwą ciekawostkę – przez 113 dni w roku Budniki pogrążone są w nieustannym cieniu okolicznych gór. 20 marca, na rozwidleniu Tabaczanej Ścieżki i Żółtego Szlaku spotkamy się by znów przywitać słoneczne promienie.

Uwaga spotkanie nie ma charakteru imprezy zorganizowanej i jej uczestnicy idą na własną odpowiedzialność.

Więcej informacji o osadzie i pożegnaniu słońca: www.budniki.pl