22 sierpnia 2017

Kalendarz wydarzeń Miasta Kowary

Sie
7
pt
II Kowarski Festiwal Rzeźby
Sie 7 – Sie 13 całodniowy

Serdecznie zapraszamy na drugi “Kowarski Festiwal Rzeźby” pod hasłem “Sztuka w przestrzeni publicznej”. Ta plenerowa impreza kulturalna odbędzie się w dniach 7-13 sierpnia br. na Placu przy Muszli Koncertowej (Kowary, ul. Władysława II Jagiellończyka). Gorąco namawiamy do odwiedzania artystów przy pracy. Łatwo ich znajdziecie… podążajcie za dźwiękiem pił spalinowych.

Do udziału w drugiej edycji imprezy zgłosiło się już czterech rzeźbiarzy: Janusz Błażejewski, Marcin Lichosyt , Grzegorz Michlak i Łukasz Zabłocki.

Na zakończenie Festiwalu, w dniu 13 sierpnia br. odbędzie się mały happening.

Organizatorami Festiwalu są: Gmina Miejska Kowary, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach oraz Fundacja Slow City, partnerami: Restauracja Zajazd Przywodzie i Jelenia Struga Medical SPA

Wkrótce podamy kolejne informacje na temat naszej rzeźbiarskiej imprezy.

Sie
14
pt
XVII Muzyczny Ogród Liczyrzepy 2020 – koncert w Kowarach
Sie 14@20:00 – 22:00

Uwaga… gratka dla wszystkich melomanów… i nie tylko.. Długo wyczekiwani młodzi soliści Europy w krainie Ducha Gór zawitają w piątek 14 sierpnia 2020 r. do Kowar.

W imieniu organizatorów zapraszamy na koncert inauguracyjny festiwalu “XVII Muzyczny Ogród Liczyrzepy” . W programie: ARIE, DUETY, PIEŚNI, ROMANSE i CANZONY z różnych stron Europy.

Ten niezwykły koncert odbędzie się w sobotę 14 lipca 2020 r. o godz. 20:00 w Muszli Koncertowej w Kowarach, ul. Wł. II. Jagiellończyka.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Organizatorzy: Związek Gmin Karkonoskich, Gmina Miejska Kowary, Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne we Wrocławiu

Sie
15
sob
Kolarski Wjazd Kowary-Okraj – Szosowy Klasyk ITT
Sie 15 całodniowy

Kolejny raz 15 sierpnia Kowary staną się stolicą sportu Wschodnich Karkonoszy.

Na starcie szosowego wyścigu kolarskiego staną zawodnicy, aby pokonać ok 11 km trasę indywidualnej jazdy pod górę. Trasa o przewyższeniu ponad 400 m.

Szczegóły i zapisy na stronie: Kolarski Wjazd Kowary – Okraj – Szosowy Klasyk ITT

Serdecznie zapraszamy

VII Bieg Alpejski “Kowary – Okraj”
Sie 15 całodniowy

Biegowa trasa na Przełęcz Okraj liczy ok 11 km – trasa biegnie najpiękniejszymi szlakami Karkonoskich lasów.

Możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości przy najpiękniejszych okolicznościach przyrody i zapierających dech w piersiach widokach będą mieli śmiałkowie, którzy zapiszą się na te zawody.

Szczegóły oraz zapisy na stronie:  VII Bieg Kowary – Okraj

Sie
16
nie
Bike Maraton – Kowary z widokiem na Śnieżkę
Sie 16 całodniowy

Miło nam poinformować, że Kowary znalazły się wśród 12 dolnośląskich miejscowości, które gościć będą w roku 2020 wyścigi Bike Maraton, czyli największy cykl ogólnodostępnych w Polsce amatorskich maratonów rowerowych MTB. W Kowarach zawody przewidziane są na dzień 16 sierpnia 2020 r. O kolejnych szczegółach tej rowerowej gratki będziemy Was sukcesywnie informować. Więcej o całym cyklu znajdziecie na stronie: https://bikemaraton.com.pl/

Lis
21
sob
Pożegnanie słońca w Budnikach 2020
Lis 21 całodniowy

Miłośnicy Budnik zapraszają już dziś na wspólne pożegnanie słońca!

Budniki to pełna tajemnic dawna opuszczona osada mieszcząca się w środku lasu Karkonoszach na granicy Karpacza i Kowar. Miejsce to posiada pewną osobliwą ciekawostkę – przez 113 dni w roku Budniki pogrążone są w nieustannym cieniu okolicznych gór. 21 listopada, na rozwidleniu Tabaczanej Ścieżki i Żółtego Szlaku spotkamy się by na przeszło 3 miesiące pożegnać ciepłe słoneczne promienie.

Uwaga spotkanie nie ma charakteru imprezy zorganizowanej i jej uczestnicy idą na własną odpowiedzialność.

Więcej informacji o osadzie i pożegnaniu słońca: www.budniki.pl

Mar
20
sob
Powitanie słońca w Budnikach 2021
Mar 20 całodniowy

Miłośnicy Budnik zapraszają już dziś na wspólne powitanie słońca!

Budniki to pełna tajemnic dawna opuszczona osada mieszcząca się w środku lasu Karkonoszach na granicy Karpacza i Kowar. Miejsce to posiada pewną osobliwą ciekawostkę – przez 113 dni w roku Budniki pogrążone są w nieustannym cieniu okolicznych gór. 20 marca, na rozwidleniu Tabaczanej Ścieżki i Żółtego Szlaku spotkamy się by znów przywitać słoneczne promienie.

Uwaga spotkanie nie ma charakteru imprezy zorganizowanej i jej uczestnicy idą na własną odpowiedzialność.

Więcej informacji o osadzie i pożegnaniu słońca: www.budniki.pl