Biblioteka Podróżnika: prelekcja Grzegorza Schmidta pt. “Czeski Raj”

Niedaleko granicy Polski rozciąga się wyjątkowa kraina pełna bajkowych skalnych labiryntów, cennych minerałów, romantycznych ruin, średniowiecznych zamczysk, książęcych rezydencji, uzdrowisk, urokliwych czeskich miasteczek z ciekawą historią oraz tradycyjnego jadła i piwa. Czego więcej może sobie życzyć podróżnik? Witamy w Raju… Czeskim Raju.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kowarach zaprasza 30 stycznia br. (we wtorek) o godzinie 17:00 na kolejne spotkanie z cyklu “Biblioteka Podróżnika”. Tym razem spotkanie w Kinie za Rogiem (ul. Szkolna 2) poprowadzi pan Grzegorz Schmidt. Tematem jego prelekcji będzie właśnie “Czeski Raj”. Wstęp wolny!

 

Grzegorz Schmidt – Przewodnik Sudecki i pilot wycieczek zagranicznych; nauczyciel języka angielskiego i historii w Kowarach; członek SMK; Autor cykli artykułów: Między Rudnikiem a Górą Wołową oraz Kowarskie wątki w Pradze publikowanym Kurierze Kowarskim oraz na portalu NaszeSudety.pl. Z zamiłowania jest krajoznawcą i miłośnikiem historii, szczególnie tej regionalnej. Od 25 lat wyjeżdża z grupami na wycieczki, najczęściej do Czech.